Image

Archiwum

Archiwum stron internetowych SP w Strzelcach Górnych.

Uwaga: linki mogą już nie działać!

„Rok szkolny 2012/2013 za nami…”

W milej atmosferze minął dzieciom kolejny rok w naszym przedszkolu. Dzieci opanowały duży zasób wiedzy, umiejętności i zachowań. Poznały wiele wierszy, piosenek, tańców, itp. Cały czas kształciły umiejętności samoobsługi, bezpieczeństwa, współpracy, sprawności manualnych itd.

Przedszkolaki uczestniczyły w 5 wycieczkach. I tak odwiedziły Zoo w Myślęcinku i dowiedziały się, jak zwierzęta tam mieszkające przygotowują się do zimy. Kolejną wycieczką był wyjazd podczas ferii zimowych do kina. Dużo wrażeń dostarczyły też 2 wycieczki na koncerty dla dzieci w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy . Oprócz tego dzieci miały okazję poznać historię Bydgoszczy (sylwetka Łuczniczki, Stare Miasto) oraz płynęły tramwajem wodnym po Brdzie.

Dzieci spotykały sie z ciekawymi ludźmi: z Policjantami na terenie naszej szkoły, którzy mówili uczniom o bezpieczeństwie i zagrożeniach. Ale również odwiedziliśmy Jednostkę Ratowniczo – Gaśniczą nr 2 w Bydgoszczy. Przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego. Uczestniczyły również w spotkaniu zorganizowanym w szkole z Panem myśliwym.

W tym roku szkolnym zorganizowaliśmy uroczystości z okazji Pasowania na przedszkolaka, Andrzejek, wigilii klasowej, przedstawienia jasełkowego dla szkoły i dla rodziców, balu przebierańców, Dnia Matki i Ojca, podczas którego dzieci bawiły się wspólnie ze swoimi rodzicami w trakcie zabaw integracyjnych. Prawie stuprocentowa frekwencja dziadków, rodziców na uroczystościach, ich wzruszenie ,uśmiechy na ich twarzach a także na twarzach dzieci pokazały ,ze wszyscy bawili się świetnie, a nauczyciele mieli ogromną satysfakcje oraz przeświadczenie o potrzebie takich imprez integrujących środowisko rodzinne z przedszkolem. Dzieci wspominają wydarzenia związane z obchodami Dnia Dziecka kiedy to uczestniczyły w wielu konkursach i zabawach, za które otrzymały wspaniałe nagrody.

Z rodzicami oprócz zebrań ogólnych prowadzono prawie codzienne rozmowy indywidualne. Współpracę z rodzicami oceniam bardzo dobrze. Podsumowując, stwierdzam, że założone cele pracy wychowawczo – dydaktycznej w grupie zostały zrealizowane.

Wychowawca grupy

Alina Kotowicz

Wycieczka do Straży Pożarnej

Dzieci z Punktu Przedszkolnego i klasy O ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach Górnych wraz z wychowawczyniami Aliną Kotowicz i Moniką Sitek 21 czerwca wybrały się na wycieczkę do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 w Fordonie, którą dowodzi kpt. mgr Piotr Cholerzyński.

W Jednostce przywitał nas zastępca Dowódcy asp. Roman Rudowicz. Dzięki życzliwości Panów Strażaków przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego.

Z zainteresowaniem nasi wychowankowie obejrzeli sprzęt do gaszenia pożaru oraz pokaz armatki wodnej. Strażacy zademonstrowali również dzieciom efektowny zjazd po róże. Dużym powodzeniem cieszyło się wejście na ponton strażacki, a emocji dodały sygnały dźwiękowe i świetlne wozów strażackich. Z wycieczki przedszkolaki wróciły z głowami pełnymi niezapomnianych wrażeń i wspomnień oraz z maskotką – tygryskiem podarowanym przez panów strażaków.

Składamy serdeczne podziękowania Pracownikom Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 w Fordonie, a w szczególności Panu Romanowi Rudowicz za szczególną opiekę oraz za umożliwienie naszym dzieciom poznanie zawodu strażaka z bliska. Tak zdobyta wiedza zachowa się na długo w ich pamięci.

Alina Kotowicz

Dzieci z punktu przedszkolnego i klasy 0 z SP w Strzelcach Górnych wystąpiły w przedstawieniu jasełkowym

Nieodłączną tradycją Świąt Bożego Narodzenia są jasełka, czyli przedstawienia nawiązujące do tematyki narodzin Jezusa Chrystusa. 11.01.2013r. w naszej szkole dzieci zaprezentowały się uczniom i pracownikom szkoły jako mali aktorzy. Była trema, ale maluszki odegrały swoje role najpiękniej jak potrafiły. W programie wystąpili artyści przebrani za Marię i Józefa, którym towarzyszył zastęp aniołków, pasterzy, diabełków, króli, dzieci, którzy śpiewali kolędy i recytowali świąteczne sentencje. Przedstawienie podobało się wszystkim a gromkich braw nie było końca. Do występu przedszkolaków przygotowywały wychowawczynie Alina Kotowicz i Emilia Lewandowska.

Alina Kotowicz

Maleńka Miłość w żłobie śpi…

W niedzielę 13.01.2013r. dzieci z punktu przedszkolnego oraz oddziału „O” ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach Górnych wystąpiły przed parafianami Kościoła p. w. św. Stanisława Kostki w Strzelcach Górnych. Dzieci zaprezentowały się ze swoim przedstawieniem Jasełkowy, które przygotowały pod opieką p. Aliny Kotowicz i Emilii Lewandowskiej. W swoim pierwszym występie przed tak dużą publicznością mali uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze, a na zakończenie otrzymali gromkie brawa, podziękowania i gratulacje.

Wyrazy wdzięczności należą się również ks. Janowi Lewandowskiemu, za zaproszenie nas w mury Kościoła, oraz Rodzicom za otwartość na nowo podejmowane wyzwania oraz pomoc przy organizacji przedstawienia.

Emilia Lewandowska

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W SP W STRZELCACH GÓRNYCH

„Idzie maluch do przedszkola, śpiewa, tańczy oraz skacze. Dziś też powód ma do śmiania, bo to dzień… był pasowania” – tym wierszem 3-4 latki rozpoczęły uroczystość, która miała miejsce 15.11.2012r. w Szkole Podstawowej w Strzelcach Górnych.

Ceremonia rozpoczęła się częścią artystyczną, która wzbudziła wiele emocji wśród zgromadzonych gości. Była radość, duma i śmiech. Dzieci udowodniły, że zasługują na miano „ przedszkolaka” biorąc udział w Turnieju Przedszkolaka. Maluchy miały za zadanie m.in. zaśpiewać piosenki, wyrecytować wiersze, zatańczyć wspólnie z kolegami, a to wszystko pod czujnym okiem wychowawczyni Aliny Kotowicz. Punktem kulminacyjnym uroczystości był akt pasowania, którego dokonała pani dyrektor Halina Dubicka-Kaaz. Każde dziecko otrzymało na pamiątkę “Odznakę super przedszkolaka” oraz prezenty zakupione przez Radę Rodziców. Po części oficjalnej uczestnicy spotkania zasiedli przy obficie zastawionym stole przygotowanym przez dumnych ze swych pociech rodziców.

Alina Kotowicz

Dzień Babci i Dziadka w Punkcie Przedszkolnym przy SP w Strzelcach Górnych

Dnia 20.01.2012r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie, na które przybyli szczególni gości. Świętowaliśmy, bowiem Dzień Babci i Dziadka.

Dziadkowie i babcie licznie przybyli na uroczystość, aby zobaczyć jak pięknie występują ich najukochańsze wnuczęta. Przedszkolaki z naszej paki śpiewały, tańczyły i recytowały wierszyki pod czujnym okiem wychowawczyni Aliny Kotowicz i Aleksandry Trelli. Goście byli poruszeni. W oczach niektórych, można było dostrzec łzę wzruszenia. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Wielką przyjemność sprawiły Babciom i Dziadkom drobne upominki w postaci laurek, wręczone przez wnuków. Na koniec wszyscy rozkoszowali się pysznymi ciastami domowego wypieku przygotowane przez rodziców. Wspaniała atmosfera, która towarzyszyła spotkaniu była okazją do umocnienia więzi rodzinnej, miłego spędzenia czasu, bliższego poznania się. Jeszcze raz wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu.

ROK SZKOLNY 2012/2013

 

Czerwiec 2013

DZIEŃ RODZINY w Strzelcach Górnych z udziałem dzieci klasy drugiej.

            Dzień Ojca i Dzień Matki połączyło jedno Święto – DZIEŃ RODZINY.

Uczniowie klasy drugiej zaprosili do wspólnego świętowania na program artystyczny wielu członków swoich rodzin.

            Wychowawczyni Joanna Lenkowska opracowała program złożony z trzech części – w pierwszej zatytułowanej TACY JESTEŚMY dzieci zaprezentowały wiersze znanych poetów. Kasia Krakowska wystąpiła w popisowej roli ²Samochwały’’, Kacper Kutkowski w roli ² Kłamczuchy’’ Jaś Radzimierski jako Grześ, a Nicola Retecka, Julia Manicka i Kacpera Kędzierski po mistrzowsku odegrali scenkę ²Gaduły’’. Druga część zachwyciła widownię jeszcze bardziej, bo klasa zatańczyła trzy układy taneczne do utworów m.in. Shakiry. Trzecia część, teatrzyk  BAJKA O TRZECH KOŹLĄTKACH  dedykowana była najmłodszym widzom.  W bajce wystąpili – Kacper Kędzierski ( wilk 1), Bartek Tarańczuk ( wilk 2), Anita Muszyńska ( mama 1), Kasia Krakowska ( mama 2), Nicola Retecka, Zuzia Rupińska, Julka Manicka ( kózki ).

J. Lenkowska

 

 

Wycieczka do Ciechocinka

                Dzieci z klas młodszych pod opieką nauczycielek ze Strzelec Górnych – Sabiny Daroszewskiej, Joanny Lenkowskiej i Anny Rupińskiej uczestniczyły w wycieczce do Rancho pod Olszynką.

 Pobyt rozpoczął się zabawą na placu zabaw i objazdem na koniach, poczym na ognisku dzieci piekły kiełbaski. Następnym punktem programu był przejazd tramwajem konnym do Ciechocinka. W uzdrowisku poznały atrakcje miasta – grzybek, dywany kwiatowe oraz spędziły czas przy tężniach.

 

 

 

Maj 2013

 

Warsztaty wokalne piosenki szantowej

 

 

        W piątek 24 maja 2013 r. nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach wokalnych piosenki szantowej, które zorganizowała w Zespole w Szkół w Dobrczu p. Aleksandra Trella. Uczniowie przez 3 i pół godziny poznawali repertuar piosenek żeglarskich przy akompaniamencie gitary i fortepianu. Na warsztatach gościem specjalnym była Pani Anna Grzybek – Korzeniewska, niezmordowany pasjonat piosenki turystycznej, poetyckiej i oczywiście szantowej. Razem z nami śpiewała kolejne piosenki ze śpiewnika, który został przygotowany przez organizatora warsztatów. Niespodzianką tego “rajdu artystycznego” była nauka coraz bardziej znanego tańca integrującego tzw. “Belgijki”. ……. ależ było śmiechu i świetnej zabawy……

W czasie przerwy po długim śpiewie delektowaliśmy się słodkościami ufundowanymi przez piekarnię Państwa Brążkiewicz z Dobrcza i Pana Henryka Centkowskiego z firmy CM Clima w Borównie.

Naszym drogim darczyńcom składamy gorące podziękowania, za zrozumienie i ofiarność. Dzięki nim nasze wspólne śpiewanie zyskało na atrakcyjności, bo kto z nas nie lubi pysznych ciastek, pierniczków, krówek i delicji……..?

 

 

A. Trella

 

 

W I kwartale 2013 roku w naszej szkole prowadzone były zajęcia z cyklu „Spójrz inaczej”.

Treści realizowanego programu zawarte były w działach tematycznych: 

·         Postrzeganie siebie i rozumienie swoich uczuć

·         Uczestnictwo w grupie

·          Rozwiązywanie problemów.  

W ramach zajęć integrujących grupę odbyły się wyjazdy: na kręgle oraz do Multikina na film „Strażnicy marzeń”.

 

 

W czasie zajęć dzieci wykonywały prace plastyczne, takie jak papierowe kwiaty, torebki i  laurki dla swoich dziadków oraz zające wielkanocne.

 

kwiecień 2013

 

POKAZ TALENTÓW W STRZELCACH GÓRNYCH

            W tym roku Pierwszy Dzień Wiosny był nietypowy – zarówno w przyrodzie, jak i w Szkole Podstawowej w Strzelcach Górnych.

Organizatorki tegorocznego Dnia Wiosny Małgorzata Zmysłowska i Joanna Lenkowska, zachęciły społeczność szkolną do ujawnienia swoich talentów. Zainteresowanie przerosło oczekiwania. W trzech konkurencjach: TALENT SHOW, MARATON UŚMIECHU i NAJCIEKAWSZE PRZEBRANIE wzięło udział 80 % (skąd masz taką statystykę??? J ) uczniów szkoły!

            Już po raz drugi talentem muzycznym zachwyciła Anita Muszyńska z klasy 2 oraz trio wokalne z klasy 4 składające się z   Wiktorii Winiarskiej, Sandry Dombek i Wiktorii Rzeczkowskiej, niezwykły taniec zaprezentowała Kasia Krakowska z klasy 2 oraz zespół „Star In The Future” w składzie: Daria Kraszkiewicz, Zuzanna Olszewska i Katarzyna Pusowska. Swoje cyrkowe umiejętności zaprezentowali: Ewa Pawlak (klasa 1) żonglując piórnikami  oraz Wiktor Leśniewski (klasa 3) wykonując  sztuczkę iluzjonistyczną.  W podziw wprawiła samodzielnie przygotowana i przedstawiona przez Jasia Radzimierskiego z klasy 2, prezentacja multimedialna zatytułowana „FC Barcelona”. Natomiast Marta Cieciora wzbudziła niemałe zainteresowanie występując w przebraniu policjantki i demonstrując akcesoria związane z tym zawodem. A uczestnicy „Maratonu Uśmiechu” sprawili, że z widowni dochodziły głośne salwy śmiechu.

Na zakończenie do szkoły zawitała wiosna pod hasłem „Jemy zdrowo i kolorowo”. W tej części każdy degustował przygotowane sałatki, kanapki i surówki.  

Taką formę witania wiosny na pewno będziemy kontynuować w następnym roku.

J.L

              

KLASY MŁODSZE ZE STRZELEC UCZĄ SIĘ  POPRZEZ DZIAŁANIE

            Kolejną wycieczkę edukacyjną zorganizowały nauczycielki klas młodszych szkoły w Strzelcach Górnych. To już trzecia w cyklu poznawania historii przez działanie.

            Cykl otwierało Muzeum Oświaty, gdzie każdy mógł znaleźć się w sali lekcyjnej z czasów plastusiowego pamiętnika, pisać piórem gęsim, klęczeć na grochu i dotykać eksponatów dawnej szkoły. Następnie przyszła kolej na historię mydła i walki z brudem, gdzie podsumowaniem było samodzielne wykonanie mydła. W kwietniu cykl zakończyła lekcja w skansenie w Siennie – „Od ziarenka do włókienka”. Wspaniale poprowadzona edukacja dała uczniom możliwość poznania lnu zarówno jako rośliny oleistej jak i włókienniczej – dzieci najpierw próbowały łamać len za pomocą międlicy, potem czesały aby przygotować go do przędzenia na kołowrotku aż w końcu tkały na krośnie. Po pracy gospodyni pokazała jak w prosty sposób  przygotować zdrowego batona z ziaren i miodów.

            W czerwcu uczniowie klas młodszych jadą jeszcze na wycieczkę do Rancho pod Olszynką w Ciechocinku.

J. Lenkowska

 

Marzec 2013

 

Uczniowie z klas 4-6 uczestniczyli w konkursie “Wszechświat jest wielki, zbadajmy go razem” w Kozielcu.

Zdjęcia z konkursu można zobaczyć TUTAJ.

 

 

luty 2013

NASI UCZNIOWIE NAGRODZENI W GMINNYM KONKURSIE

             Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym  Konkursie Plastycznym, organizowanym przez Szkołę Podstawową w Kozielcu. Do konkursu przystąpiło wielu uczniów  ze szkół: w Strzelcach Górnych, Borówna, Wudzyna i Kozielca.

6 lutego 2013 nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Uroczystość odbyła się na  terenie Szkoły w Kozielcu.

            Organizatorzy wyeksponowali wytwory niektórych uczestników, wśród nich znalazły się prace Kacpra Chorodeckiego, Julii Manickiej, Zuzanny Rupińskiej, Bartłomieja Tarańczuka, Szymona Jury.

            Dwie uczennice zostały nagrodzone książkami i dyplomami: wyróżnienie otrzymała Paulina Molda z kl V, podopieczna pani Marioli Skok , III miejsce zdobyła Nicola Retecka, uczennica kl. II i wychowanka pani Joanny Lenkowskiej.

 

 

 

grudzień 2012

 

SZKOLNE KOLĘDOWANIE

    To już kolejny raz, gdy uczniowie Szkoły Podstawowej w Strzelcach Górnych zebrali się na holu szkolnym, aby wspólnie kultywować naszą polską tradycję śpiewania kolęd w okresie Bożego Narodzenia. Kolędy przeplatane były poezją o tematyce świątecznej, mówiącej o miłości, bliskości i narodzeniu się Jezusa w naszych sercach.

Świąteczne kolędowanie przygotowali uczniowie klas II – VI z koła muzycznego. Dzieci śpiewały kolędy przy akompaniamencie gitar, pianina, fletu i instrumentów perkusyjnych. Młodzi „muzycy” stworzyli niepowtarzalny klimat ciepła, radości i poczucia wspólnoty. Nad całością czuwała p. Aleksandra Trella – nauczyciel muzyki.

    Oby ta piękna polska tradycja wspólnego kolędowania nigdy nie zanikła w naszych rodzinach. Oby telewizor i płyty nie przyćmiły radości wspólnego śpiewu polskich kolęd.

Aleksandra Trella

 

 

 

listopad 2012

Szkolne wycieczki czas zacząć

MUZEUM  MYDŁA

            Corocznym zwyczajem, młodsi  uczniowie Szkoły Podstawowej w Strzelcach Górnych w pierwszych miesiącach nauki uczestniczą w wycieczkach edukacyjnych. Tym razem nauczycielki szkoły Joanna Lenkowska, Sabina Daroszewska, Anna Rupińska zorganizowały dzieciom ciekawą wycieczkę do nowo otwartego Muzeum Mydła i Historii Brudu.

            Zajęcia wprowadziły dzieci w czasy  , kiedy mydło nie było czymś tak codziennym jak dziś, pokazały jak dawniej radzono sobie z brudem. Zaciekawienie wzbudziły skrobaczki do brudu, pierwszy prysznic, tarka do prania i przenośna toaleta.

            Najciekawszym momentem była własna produkcja unikalnego mydełka o wybranym kolorze, zapachu i dodatkach. Zajęcia zakończyły się otrzymaniem przez każdego uczestnika swojego,  zapakowanego pamiątkowego mydła. Muzeum mieści się na ulicy Długiej  w Bydgoszczy więc spacer po Starym Mieście, oglądanie pomników i zabawy na Wyspie Młyńskiej były zwieńczeniem udanego dnia.

J.L

PATRIOTYCZNE SPOTKANIE

             W Szkole Podstawowej w Strzelcach Górnych obchody Dnia Niepodległości rozpoczął hymn narodowy. Program artystyczny przygotowały pani Mariola Skok i Aleksandra Trella. Przy dźwiękach melodii dzieci recytowały utwory patriotyczne, przedstawiły krótki rys historyczny. Drugą część spotkania uświetnił występ zespołu muzycznego szkoły i piosenki śpiewane przez uczniów. Ten dzień pozostanie na długo w pamięci naszej szkoły.

                        Mariola Skok

październik 2012

Ślubowanie w SP Strzelce Górne

            12 Października w Szkole Podstawowej w Strzelcach Górnych w obecności dyrektora szkoły, grona pedagogicznego, wójta gminy Krzysztofa Szali, rodziców i całej społeczności uczniowskiej pierwszoklasiści złożyli ślubowanie.

Zanim doszło do ślubowania pierwszaki zaprezentowały krótki program artystyczny w postaci wierszy i piosenek. Najmłodsi udowodnili, że są już gotowi do złożenia uroczystego ślubowania. Następnie pani dyrektor Halina Dubicka-Kaaz pasowała uczniów dużym drewnianym ołówkiem i wręczyła dzieciom legitymacje szkolne. Pierwszoklasiści przyjęli też życzenia i prezenty ufundowane przez rodziców. Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców pasowanych uczniów.  

Sabina Daroszewska

wrzesień 2012

Już po wyborach!

          W Szkole Podstawowej w Strzelcach Górnych wybrano Samorząd Uczniowski. Zaszczytną funkcję przewodniczącej pełnić będzie uczennica klasy V Karolina Krakowska, zastępcą została uczennica klasy VI Daria Kraszkiewicz, sekretarzem został Oskar Saganowski, z finansami zajmie się Wiktoria Winiarska. Życzymy owocnej pracy i wspaniałych pomysłów w nowym roku szkolnym. Powodzenia.

M. Skok

„Rowerem bezpieczniej do celu”

         Dnia 21 września w Szkole Podstawowej w Strzelcach Górnych odbyło się spotkanie w ramach kampanii „bądź widoczny bądź bezpieczny”. Pogadankę przeprowadzili przedstawiciele Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Młodzież z zainteresowaniem i ciekawością wysłuchała uwag i przypomniała sobie przepisy ruchu drogowego. Wykład połączony był z prezentacją multimedialną. Najciekawszym punktem wizyty policjantów było oklejanie rowerów taśmami odblaskowymi. Dzieci z naszej szkoły będą już zawsze widoczne na drodze i tym samym bezpieczne.

M. Skok

ROK SZKOLNY 2011/2012

 

     

Pasowanie na przedszkolaka

Pasowanie na Pierwszoklasistę  Przedstawiciele samorządu szkolnego
     
Wyjazd do Multikina Mistrzostwa powiatu w mini piłce ręcznei Tenis stołowy mistrzostwa giminy Dobrcz i powiatu bydgoskiego
     
Święto Niepodległości Szkolna zabawa Jasełka przedszkolaków
     
Wigilia w zerówce Wigilie w szkole podstawowej Świąteczny wystrój szkoły
     
II Szkolne kolędowanie Dzień Babci i Dziadka Sprzątanie świata
     
Bal przebierańców Ferie zimowe 2012 Parada kapeluszy
     
Szanty i konkurs w Ostromecku Sprzątanie świata i Dzień Ziemi Wycieczka do Olsztynka
     
Pola Bitwy Pod Grunwaldem wycieczka do Olsztynka Wycieczka do Dubielna Dubielno fotki I
     
Dubielno fotki II Konkurs muzyczny Dzień Dziecka
     
     
     
     
     
     

 

czerwiec 2012

 

III Szkolny Konkurs Muzyczny „Śpiewaj z nami”

            W piątek 15 czerwca 2012 odbył się w szkole III Szkolny Konkurs Muzyczny pod hasłem: „Śpiewaj z nami”. W wokalnych zmaganiach zmierzyło się 25 uczniów z klas I – VI. Repertuar przygotowanych piosenek był bardzo różnorodny: od piosenek dziecięcych, szantowych, poetyckich i turystycznych  po popularną muzykę znanych polskich wokalistów. Wykonaniom młodych artystów przysłuchiwało się niezależne, życzliwe, nieprzekupne JURY w składzie: p. M. Skok, p. M. Zmysłowska i p. A. Kotowicz. Zapowiadania kolejnych wykonawców podjęły się dwi uczennice z kl. 5. Emilia Skrzypczak i Kamila Zawiszewska.

W radosny muzyczny nastrój wprowadziły nas dzieci z grupy przedszkolnej, które zaśpiewały dwie piosenki: Dżungla i „Janko muzykant”.

Oto zwycięzcy muzycznych zmagań:

W kategorii klas I – III

I miejsce – Wiktoria Winiarska

II miejsce –Julia Manicka

III miejsce – Anita Muszyńska

 

W kategorii klas IV – VI

I miejsce – Karolina Krakowska

II miejsce – Karolina Korcz

III miejsce  dla zespołu „LIMONKI”

 (Daria, Kamila, Julia, Sandra i Zuzia)

 

            Na szczególne wyróżnienie zasłużyło sobie jeszcze dwoje wykonawców: Nikola Retecka i Adam Włodarczyk. Którzy swym śpiewem zachwycili młodą publiczność.             Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody, które dzieci otrzymały dzięki uprzejmości i hojności Hurtowni papierniczej Pana Tomasza Hoffmanna, któremu na łamach strony internetowej serdecznie dziękujemy.

Aleksandra Trella

 

DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE

Kolejny raz nasi uczniowie spędzili swoje święto w gospodarstwie agroturystycznym u państwa  Iwanowskich w Strzelcach Dolnych. Pomimo mokrej i deszczowej aury nasi uczniowie bawili się doskonale, uczestniczyli w konkursach sprawnościowych, tańcach i pląsach grupowych. Atrakcją były konne przejażdżki i wycieczki bryczką.   Dla głodomorów przygotowano gorące kiełbaski z grilla i pyszne racuchy.

Aleksandra Trella

 

 

WYCIECZKA KLAS MŁODSZYCH DO DUBIELNA

Dubielno (fotki I)

Dubielno (fotki II)

        Dnia 11 czerwca odbyła się wycieczka do wioski słowiańskiej, pod nazwą Słowiańskie Sioło. Panie Joanna Lenkowska (wychowawca klasy 1), Anna Rupińska (wychowawca klasy 2) i Sabina Daroszewska (wychowawca kl 3) wybrały formę aktywnej nauki połączonej z zabawą i sportem.

            Pan Tomek, gospodarz Wioski wprowadził dzieci w odległe czasy osady słowiańskiej. Wprowadzenie w dawne czasy rozpoczęło się od nadania słowiańskich imion – pochodzących od ulubionych zajęć dzieci, między innymi: Rolkosława, Komputerosław, Głaskosława, Biegosław, Koniosław. Każdy otrzymał ubranie na czas obrzędu, ulokował się we własnym wigwamie i potem zaczęły się ciekawe zabawy i zajęcia. Najlepszym zajęciem w Słowiańskim Siole było mielenie mąki. Przy żarnach dzieci spędzały z przerwami prawie cały czas, męłły mąkę z której potem upieczono podpłomyki – słowiański chleb.  Najbardziej wytrwałym młynarzem okazał się Kacper Kitowski z klasy 2, który bez wytchnienia mielił ziarno do sypkiej mąki. Sztukę chodzenia na szczudłach opanował do perfekcji Kacper Kędzierski z klasy 1, na palu dzielnie walczył i pokonywał innych śmiałków Staś Włodarczyk, zaś najlepszymi strzelcami z łuku byli Jakub Molda i Kuba Weselski oraz Kacper Kutkowski. Dziewczynki Anita Muszyńska, Kasia Krakowska, Wiktoria Rzeczkowska i Wiktoria Winiarska najbardziej upodobały sobie jazdę na klaczy.

            Na krok nie odstępowały łakome i niesforne barany i owce, które czekały na lepsze kąski od każdego kto miał coś do jedzenia. A jedzenia było do syta – zadbała oto Pani Gospodyni która dostarczała kiełbaski, bułeczki i pyszną wypieczoną przez siebie słowiańską drożdżówkę.

Do tego miejsca na pewno jeszcze wrócimy.

Joanna Lenkowska

 

 

 

 

maj 2012

 

Wycieczka  do Olsztynka

            Wspaniała pogoda i radosna atmosfera towarzyszyła dzieciom w czasie wycieczki do Olsztynka, położonego na malowniczej Warmii. W podróż wyruszyły dzieci ze świetlic w Gądeczu i Włókach oraz szkoły w Strzelcach Górnych. Organizatorem była Urszula Łącka- Mele, kierownikiem Joanna Lenkowska . Dzieci zwiedziły Hutę Szkła w Olsztynku. Na  zakończenie pobytu uczestniczyły w konkursie wiedzy, za prawidłową odpowiedź otrzymały wyroby ze szkła. Następnie poznały historię polskiej wsi sprzed 200 lat. Obejrzały najstarsze chaty, poznały metodę tkania dywanów, poznały dawne urządzenia stosowane w kuchni – maselnicę, piece chlebowe, dawne pralki, itp. Zobaczyły też młyn i kowala przy pracy.

W drodze powrotnej odwiedziły historyczne miejsce bitwy Pola Grunwaldu

Joanna Lenkowska

 

DZIEŃ OTWARTY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W STRZELCACH GÓRNYCH

            W ubiegłą sobotę w SP w Strzelcach Górnych odbył się Dzień Otwarty. Zaproszono wszystkich chętnych rodziców i uczniów do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły.

Na przybyłych gości czekało sporo atrakcji m.in. stoisko, przy którym można było poznać historię szkoły, obejrzeć zdjęcia nawet sprzed kilkunastu lat, zwiedzanie nowocześnie wyposażonych sal, turniej tenisa stołowego. Były również wystawy prac plastycznych naszych uczniów oraz kiermasz prac przedszkolaków. Każde dziecko, które w tym dniu odwiedziło szkołę, miało możliwość wzięcia udziału w twórczych zajęciach przygotowanych przez nauczycieli. Sporym zainteresowaniem cieszyła się m.in. praca przy interaktywnej tablicy.

                                                                                                                                          {AK}

 

ŚWIĘTO 3 MAJA

          Z okazji Święta 3 Maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Dzieci z klas III – VI przypomniały wszystkim uczniom o ważnych wydarzeniach z historii Polski. Chórek szkolny uświetnił całość śpiewem wykonując pieśń patriotyczną pt. “Polsko naszych marzeń”. Apel przygotował i czuwał nad jego przebiegiem pan Maciej Polacki.

Aleksandra Trella

 

 

III MIEJSCE WIKTORII WINIARSKIEJ

NA II BYDGOSKIM KONKURSIE MŁODYCH TALENTÓW

Sporym sukcesem zakończył się dla Wiktorii Winiarskiej ze Szkoły w Strzelcach Górnych II BYDGOSKI KONKURS MŁODYCH TALENTÓW.  Nasza uczennica wystąpiła w kategorii klas I – III i  zaśpiewała piosenkę z repertuaru Majki Jeżowskiej pt. „Dłonie”. Jury doceniło zarówno świetne walory głosowe naszej wokalistki jak umiejętność ruchu scenicznego. Ostatecznie spośród 21 wokalistów wyróżniono tylko troje uczniów. Spośród nich Wiktoria Winiarska zajęła trzecie miejsce.  

Aleksandra Trella

 

KWIECIEŃ 2012

Szkoła Podstawowa w Strzelcach Górnych

BEZPIECZNA I KAMERALNA

ZAPRASZA NA DZIEŃ OTWARTY

12 maja 2012r. od godz. 10:00 do13:00

 

 

SZANTY I KONKURS PIOSENKI

W OSTROMECKU

W piątek 20 kwietnia 2012 r. już  po raz drugi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach wokalnych piosenki szantowej zorganizowanych w Zespole Szkół w  Ostromecku. Nasi uczniowie uczyli się repertuaru piosenek żeglarskich od godziny 19.30 do 2.00 w nocy. Uczestniczyli też w wykładzie astronomicznym przygotowanym przez astronoma – pasjonata pana R. Graula; oglądali Wenus, Marsa i Saturna przez profesjonalny teleskop.

Następnego dnia (w sobotę) od godziny 10.00 pięć osób (D. Kraszkiewicz, K.Zawiszewska, K.Żórawska, R.Szałajda, K.Krakowska) wzięło udział w IX Powiatowym Przeglądzie Piosenki Turystycznej i Poezji Śpiewanej. Nasi uczniowie śpiewali 2 piosenki: „Jeszcze nie czas” i „Dowidzenia”, które niestety nie zajęły punktowanego miejsca, ale bardzo podobały się publiczności.

Aleksandra Trella

OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ZIEMI W SP W STRZELCACH GÓRNYCH

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Strzelcach Górnych włączyli się w obchody „Światowego Dnia Ziemi”. Wzięli udział w szkolnym konkursie o tematyce ekologicznej oraz posprzątali teren wokół szkoły. Zwycięzcami konkursu „Jeden z dziewięciu” zostali:

I m-sce Dariusz Krakowski,

II m-sce Klaudia Tretkowska 

III m-sce Mateusz Sarnecki.

Młodsi uczniowie rywalizowali przy tworzeniu śmieciowych stworów. Największe uznanie jury uzyskał stwór wykonany przez drużynę klasy drugiej.

                                                                                                                                                Anna Radzimierska

 

„5 minut dla książki”

w Szkole Podstawowej w Strzelcach Górnych

W ramach Ogólnopolskiej akcji obchodów Światowego Dnia Książki Samorząd Szkolny zorganizował wspólne czytanie. Uczniowie klas I – VI w ciszy i z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali czytanych fragmentów książki pt. „Rekreacje Mikołajka”. Akcja trwać będzie jeszcze w kolejnym tygodniu.

                                                                                                          Mariola Skok

Wiosenno – Wielkanocna

P A R D A   K A P E L U S Z Y

zobacz zdjęcia

 

marzec 2012

ZAPISY DO SZKOŁY NA ROK SZKOLNY 2012/2013

szczegóły w zakładce   –nabór uczniów–

 

luty 2012

 

FERIE ZIMOWE W SZKOLE

Aktywnie i twórczo dzieci  spędzały czas w pierwszym tygodniu ferii.

Tegoroczne ferie upłynęły pod hasłem „Spójrz inaczej”. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Założeniem programu było pokazanie atrakcyjnych sposobów spędzania wolnego czasu, a tym samym stworzenie okazji do znakomitej wspólnej zabawy.

            Wielkim zainteresowaniem cieszyły się zorganizowane wyjazdy do Multikina na film „Alvin i wiewiórki” oraz na basen w Osielsku. Wierna grupka amatorów zajęć twórczych codziennie uczestniczyła w zajęciach warsztatowych, gdzie realizowała swoje plastyczne pasje: malowanie ceramiki, tworzenie „pieczątkowego” miasteczka, ozdabianie własnej postaci lub ilustrowanie książeczki o sobie.

            Zimowa aura  zrobiła prezent uczestnikom zajęć – wspólne saneczkowe szaleństwo. A pączki na zakończenie dnia były pysznym akcentem feryjnego „Tłustego czwartku”.

 

Joanna Lenkowska

BAL PRZEBIERAŃCÓW

          W ostatnich dniach przed feriami odbył się w szkole bal przebierańców dla klas 1-3. Szkoła przerodziła się w „Bajkową krainę” – Była Indianka Pocahontas, Pirat z papugą na ramieniu, klown, królewna Śnieżka, wróżka, rycerz w zbroi. Tańce przerywane były konkursami: taniec na gazecie, quizy, taniec wokół krzesełek, konkurs na najśmieszniejszy taniec. Przez cały czas balu jury przyglądało się parom, by wybrać Króla i Królową balu. Jednogłośnie zostali nimi: JULIA MANICKA i JAŚ RADZIMIERSKI (Pocahontas i Król), oboje z klasy pierwszej.

Joanna Lenkowska

 

styczeń 2012

„BO BABCIA Z DZIADKIEM TO NASZE SĄ SKARBY…”

       24.01.2012 roku dzieci z oddziału „O” ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach Górnych zorganizowały dla swoich Babć i Dziadków popis własnych umiejętność artystycznych z okazji Ich święta. W tym szczególnym dniu nie zabrakło piosenek dedykowanych dla Seniorów oraz najserdeczniejszych życzeń płynących wprost z serduszek małych uczniów. Podziękowaniom i życzeniom nie było końca, po ofiarowaniu drobnego upominku i złożeniu indywidualnych życzeń przyszedł czas na ciasteczko i herbatkę z najbliższymi.

 Babciom i Dziadkom, którzy w tym  wyjątkowym dniu byli z nami oraz Tym, których zabrakło  składamy gorące życzenia:

„Los ręką do darów szczodrą niech szczęścia da Ci kwiat

za Twoje trudy i dobroć, którą rozjaśniasz świat…”

Emilia Lewandowska

Dzień Babci i Dziadka w Punkcie Przedszkolnym przy SP w Strzelcach Górnych

            Dnia 20.01.2012r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie, na które przybyli szczególni gości. Świętowaliśmy, bowiem Dzień Babci i Dziadka. Dziadkowie i babcie licznie przybyli na uroczystość, aby zobaczyć jak pięknie występują ich najukochańsze wnuczęta. Przedszkolaki z naszej paki śpiewały, tańczyły i recytowały wierszyki pod czujnym okiem wychowawczyni Aliny Kotowicz i Aleksandry Trelli. Goście byli poruszeni. W oczach niektórych, można było dostrzec łzę wzruszenia. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Wielką przyjemność sprawiły Babciom i Dziadkom drobne upominki w postaci laurek, wręczone przez wnuków. Na koniec wszyscy rozkoszowali się pysznymi ciastami domowego wypieku przygotowane przez rodziców. Wspaniała atmosfera, która towarzyszyła spotkaniu była okazją do umocnienia więzi rodzinnej, miłego spędzenia czasu, bliższego poznania się. Jeszcze raz wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu.

                                                                                                                      Alina Kotowicz

 

grudzień 2011

 

II Szkolne – wigilijne kolędowanie

W środę 21 grudnia 2011 r. wszystkie dzieci naszej szkoły spotkały się na kolejnym wspólnym śpiewaniu kolęd i pastorałek.  Dzieci z klas 3 – 6 przygotowały na tę okazję również wiersze o tematyce świątecznej, które zostały wplecione między poszczególnymi kolędami. Zespół gitarowy przygotował akompaniament do dwóch kolęd: “Cicha noc” i “W żłobie leży”. Klasa piąta wykonała na fletach kolędę “Lulajże Jezuniu”. Dzieci z dużym zaangażowaniem włączyły się we wspólne kolędowanie i zapewniały, że ten zwyczaj radosnego oczekiwania na narodzenie Jezusa jest kultywowany w ich rodzinnych domach. Po wspólnym  kolędowaniu pani dyrektor złożyła wszystkim dzieciom życzenia świąteczne i podziękowała za zapał i radość podczas śpiewania.

Cała szkoła na czas bożonarodzeniowy została pięknie przystrojona, a to za sprawą samych uczniów, którzy wykonywali ozdoby świąteczne pod kierunkiem nauczycieli.

 

Oto słowa jednego z wierszy, przygotowanych na tę okazję:

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?

Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?

Dlaczego śpiewamy kolędy?

– – – – –

Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.

Dlatego, żeby podawać sobie ręce

Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.

Dlatego,

żeby sobie przebaczać

                                                                   Jan Twardowski

 

Przedszkolaki z Naszej Paki” w roli aktorów na przedstawieniu bożonarodzeniowym

Przed zbliżającymi się świętami w Punkcie Przedszkolnym przy SP w Strzelcach Górnych tradycyjnie odbyły się jasełka. Mali aktorzy z wielkim przejęciem wcielili się w role Maryi, Józefa, pasterzy, aniołów i króli. Nad całością czuwała wychowawczyni Alina Kotowicz.

Maluchy świetnie poradziły sobie jako aktorzy śpiewając i recytując wiersze. Ich spontaniczność i naturalność nadawały przedstawieniu realny wymiar. Na twarzach widzów pojawiały się uśmiechy z zachwytu, a w oczach łzy radości. Myślę, że rodzice byli dumni ze swoich dzieci. Były to piękne, wzruszające chwile, chwytające za serce. Zawarte w programie treści religijne i śpiewane przez nie kolędy wytworzyły niepowtarzalną atmosferę zbliżających się świąt.

Po występie przybył św. Mikołaj z workiem pełnym prezentów i ten właśnie moment dla dzieci był najważniejszy. Obdarowani mali aktorzy zasiedli wraz z rodzicami do stołu racząc się pysznym poczęstunkiem, a emocjom nie było końca.

                                                                                  Alina Kotowicz

 

Wigilia w oddziale „O”

21.12.2011 roku odbyła się Wigilia w oddziale „O” z udziałem uczniów, oraz zaproszonych na tą okazje ich Rodziców. Uroczystość rozpoczęły Jasełka. Uczniowie zaprezentowali, przygotowane wcześniej przedstawienie, zaśpiewali piosenkę Arki Noego „Świeć, gwiazdeczko,  mała świeć”, oraz złożyli życzenia wszystkim zebranym gościom. Po zakończeniu jasełek, nadszedł czas na podzielenie się opłatkiem z Rodzicami, a także na wyczekiwane prezenty od Mikołaja! Gdy, każdy z uczniów otworzył już swój prezent, to z uśmiechami na twarzy usiedliśmy do ławeczek, by skosztować słodkości i dalej cieszyć się czasem spędzonym z Rodzicami.

          Korzystając z okazji składamy  wszystkim uczniom oraz nauczycielom najlepsze życzenia na Nowy Rok 2012:

 Zdrowia, pokoju, życzliwości,
od Boga wszelkich łask hojności,
od ludzi wyrozumiałości,
dla siebie szczęśliwości!

 

Listopad 2011

Trwa fLuoryzacja zębów uczniów naszej szkoły.

        W trosce o zdrowie jamy ustnej dzieci w szkole powadzone są zabiegi fluoryzacji, których celem jest przeciwdziałanie próchnicy zębów.  Uprzejmie prosimy, aby w wyznaczonych dniach poszczególnych etapów fluoryzacji  dzieci przyszły do szkoły z własną szczoteczką do zębów.

 

 

październik 2011

MALUSZKI ZOSTAŁY PRAWDZIWYMI PRZEDSZKOLAKAMI

 

Przedszkolaki z naszej paki z punktu przedszkolnego przy SP w Strzelcach Górnych dnia 16 listopada 2011r. po raz pierwszy w życiu miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności tanecznych, wokalnych i recytatorskich dla zaproszonych gości – rodziców i nie tylko. Do występu dzieci przygotowała wychowawczyni Alina Kotowicz i Aleksandra Trella, która prowadzi z dziećmi zajęcia z rytmiki. Po pełnym wrażeń programie artystycznym odbyło się „pasowanie na prawdziwego przedszkolaka”, którego dokonała pani dyrektor Halina Dubicka – Kaaz. Na zakończenie dzieci zaśpiewały piosenkę pt. „Jestem sobie przedszkolaczek” i zaprosiły rodziców do wspólnej zabawy. Mianowane przedszkolaki otrzymały podarunki oraz dyplomy. Na sali panowała miła atmosfera, która na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci i gości.

         Po doniosłej części artystycznej wszyscy uczestnicy spotkania zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice.

Alina Kotowicz

Szkoła w Strzelcach Górnych przyjęła pierwszaków.

            Trzynaścioro nowych uczniów zostało uroczyście przyjętych do grona społeczności szkolnej w Strzelcach Górnych. Nauczycielka, uczniowie i rodzice  przygotowali piękną uroczystość.

Corocznym zwyczajem święto Komisji Edukacji Narodowej w Strzelcach  jest  dniem uroczystym szczególnie dla pierwszoklasistów. W tym roku w poczet uczniów przyjęto klasę złożoną z sześcio i siedmiolatków. Uczniowie przez pierwszy miesiąc nauki musieli pokonać wiele trudności związanych z adaptacją do warunków szkolnych. W klasie jest dywan, gry planszowe, układanki oraz miś Teofil – wszystko po to, by jak najbardziej złagodzić przejście z przedszkola do szkoły. Dzieci powoli przyzwyczajają się do nowej sytuacji i z ochotą przystąpiły do swojego pierwszego „egzaminu na ucznia”.

Scenariusz uroczystości przygotowała wychowawczyni Joanna Lenkowska. Występ miał charakter dialogu pomiędzy prowadzącymi uczennicami klasy VI, które stawiały przed pierwszakami różne wyzwania. Na początku, mali kandydaci  musieli się przedstawić. W odpowiedzi na to zadanie, chórem wygłosiły wiersz o swojej klasie, zaśpiewały  piosenki, zaprezentowały układ taneczny. Następnie każdy pierwszak musiał się wykazać umiejętnością recytacji wierszyka przed publicznością. Na koniec czekały jeszcze zadania do wykonania. Karolina Korcz najpierw przepytała pierwszaki między innymi o ilość sal w szkole i imię swojej pani, a potem wspólnie z Pauliną Flis i Roksaną Szałajdą przeprowadziły konkurs formowania kul z gazet  „Trzynastka Pierwszaków kontra Przedstawiciele klas Reszty Szkoły ”.   To zadanie przysporzyło najwięcej emocji, zarówno wśród rodziców jak i uczniów. Niewielką ilością kul zwyciężyła „Reszta Szkoły”. Program artystyczny uświetniły rady dla uczniów w wykonaniu dzieci z klasy trzeciej.

Cała szkoła przyjęła nowych kolegów do swojego grona. Po tym nastąpiła oficjalna część – ślubowanie na sztandar oraz pasowanie na ucznia. Uroczystego pasowania dokonała Dyrektor Szkoły Halina Dubicka-Kaaz

wrzesień 2011

WYJAZD DO KINA…

28 września 2011r. Przedszkolaki z Naszej Paki z Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Strzelcach Górnych i dzieci z klasy „0” z opiekunami wybrały się na wycieczkę autokarową do bydgoskiego Multikina na film animowany pt. „Kubuś i Przyjaciele”. Dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały na ten dzień. Dla niektórych to była pierwsza wizyta w kinie. Bajka wszystkim się bardzo podobała. Emocje były tak ogromne, że niektóre maluchy w drodze powrotnej z wrażeń pousypiały. Wyjazd był bardzo udany, a dzieci czekają już na następny….

{Alina Kotowicz}

W SP w Strzelcach Górnych już po wyborach !

Była kampania przedwyborcza, plakaty, rozmowy i zapewnienia. Społeczność szkolna czekała na nowe władze uczniowskie.

I są! Były prezentacje, pytania do kandydatów. A ci dwoili się i troili. Było warto!

Gratulujemy nowej przewodniczącej – Paulinie Flis z klasy szóstej i jej zastępcy Mateuszowi Sarneckiemu z klasy szóstej.

Życzymy powodzenia i dużo pomysłów!         

Mariola Skok

Sprzątanie świata

Jak co roku nasi uczniowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji pod hasłem “Sprzątanie świata”. Nad całością czuwała nauczycielka przyrody – pani Anna Radzimierska.

 

                        Wykaz podręczników na rok szkolny 2011/2012

 

 Klasa 0

1.  “Zanim zostaniesz pierwszakiem” – 4 części, wyd. WSiP

2.  Podręcznik do nauki religii dla dzieci sześcioletnich „Kocham Dobrego Boga”, wyd. Jedność

      Dodatkowe wyposażenie:

1.  Mały tornister (na śniadanie i napój)

2.  Piórnik (2 ołówki, biała gumka, temperówka, nożyczki, klej, kredki świecowe)

3.  Duża, sztywna teczka

4.  Blok rysunkowy biały i kolorowy

5.  Blok techniczny biały i kolorowy

6.  Plastelina, farby plakatowe, wycinanka

7.  Kredki artystyczne np. Mondeluz

8.  Klej Magic

9.  Granatowe spodenki, (w okresie zimowym spodnie dresowe), biała koszulka, tenisówki (wszystko w worku z materiału)

 Wszystkie podręczniki, teczki, bloki, przybory proszę podpisać imieniem i nazwiskiem ucznia na zewnętrznej okładce.

 

Klasa I

Edukacja wczesnoszkolna Pakiet: „Raz dwa trzy, teraz my!” Małgorzata Strzałkowska, Wojciech Widłak, Barbara Stępień, NOWA ERA

Skład zestawu

 • „Raz, dwa, trzy, teraz my!” – Podręcznik z płytą CD-ROM, część 1
 • „Raz, dwa, trzy, teraz my!” – Podręcznik z płytą CD-ROM, część 2
 • „Raz, dwa, trzy, teraz my!” – Ćwiczenia z zeszytem do kaligrafii, część 1
 • „Raz, dwa, trzy, teraz my!” – Ćwiczenia, część 2
 • „Raz, dwa, trzy, teraz my!” – Ćwiczenia, część 3
 • „Raz, dwa, trzy, teraz my!” – Ćwiczenia, część 4
 • „Raz, dwa, trzy, teraz my!” – Matematyka, część 1
 • „Raz, dwa, trzy, teraz my!” – Matematyka, część 2
 • „Raz, dwa, trzy, teraz my!” – Wycinanka, część 1
 • „Raz, dwa, trzy, teraz my!” – Wycinanka, część 2
 • „Zajęcia komputerowe”

Klasa II

 1. 1.         „Razem w szkole” – cały pakiet dla ucznia, WSiP J. Brzózka, K.Harmak, K. Izbińska, A. Jasiocha, W. Went
 2. 2.         „Bliscy sercu Jezusa” – podręcznik wraz z ćwiczeniami , ks. W. Kubik, T. Czernecka, A. Duka, wyd. WAM, Kraków 2010
 3. 3.         „English Adventure cz.2”, Longman

Klasa III

 1. 1.         „Nasza klasa” – podr. wraz z ćwiczeniami do edukacji wczesnoszkolnej sem. I i sem.II, Wydawnictwo MAC Edukacja Kielce.
 2. 2.         „Razem w szkole” –  Zajęcia komputerowe, podręcznik z ćwiczeniami, D. Kręcisz, B. Lewandowska
 3. 3.         “English Adventure cz.3” – Anne Worrall Pearson Education
 4. 4.         „Jezusowa wspólnota serc” podręcznik z ćwiczeniami, ks. Wł. Kubik, WAM Kraków

Klasa IV

 1. 1.         J. polski
  – podręcznik, Małgorzata Składanek, Kształcenie kulturowo-literackie, wyd. Operon
  – ćwiczenia, „Kształcenie językowe”, Aneta Kempa, Dorota Szachowska, ,
  – zeszyt ćwiczeń: Artur Pruszyński, Małgorzata Składanek
 2. 2.         Plastyka – podręcznik kl. 4-6, Marzanna Polkowska, Lila Wyszkowska, wyd. Operon
 3. 3.         Technika – Podręcznik, część komunikacyjna, Urszula Białka, Jerzy Chrabąszcz wyd. Operon
 4. 4.         Muzyka – „Malowane muzyką”, P. Piątek, wyd. Nowa Era
 5. 5.         Informatyka – „Informatyka 2000”, Gulgowski, wyd. Czarny kruk
 6. 6.         Religia – „Zaproszeni przez Boga”, ćwiczenia, Ks. Zbigniew Marek, wyd. WAM
 7. 7.         Język angielski – „Step in English 1” podręcznik i ćwiczenia, wyd. Oxford
 8. 8.         Historia – „Podróże w czasie”, T. Małkowski, Rześniowiecki, podręcznik i ćwiczenia, wyd. Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe
 9. 9.         Przyroda – „Przyrodo, witaj!”, pod red. Wawrzyńca Kofty, podręcznik i ćwiczenia, wyd. WSiP
 10. 10.  Matematyka – podręcznik „Matematyka z plusem”, M. Dobrowolska oraz 3 zeszyty ćwiczeń: “Liczby naturalne”, “Ułamki”, “Figury geometryczne”, GWO

Klasa V

 1. 1.         J. polski
  – „Podręcznik 5”, M. Składanek
  – „Kształcenie językowe 5”, M. Siembor, H. Szaniawska, OPERON
 2. 2.         J. angielski – “New English Zone 2”, Rob Nolasco, Oxford University Press
 3. 3.         Matematyka – „Matematyka z plusem”, Dobrowolska, Zarzycki, GWO
 4. 4.         Przyroda – „Przyrodo, witaj!”, WSiP
 5. 5.         Historia – „Podróże w czasie”, Rześniowiecki, Małkowski, GWO
 6. 6.         Plastyka – „Plastyka dla klas 4 – 6”, Polkowska, Wyszkowska, OPERON
 7. 7.         Muzyka – „Malowane muzyką”, P. Piątek, wyd. Nowa Era
 8. 8.         Informatyka – Informatyka 2000”, Gulgowski, wyd. Czarny kruk
 9. 9.         Religia – „Obdarowani przez Boga” Ks. Zbigniew Marek

Klasa VI

 1. 1.         J. POLSKI
  – podręcznik ,,PRZYGODA Z CZYTANIEM’’ Ewa Boksa, Piotr Zbróg,
  – ćwiczenia ,,PRZYGODA Z PISANIEM’’ Piotr Zbróg
 2. 2.         MATEMATYKA
  -podręcznik „MATEMATYKA Z PLUSEM” WYDANIE 2011 ROK, GWO
  – ćwiczenia JAK WYŻEJ (3 szt.: GEOMETRIA, LICZBY I WYRAŻENIA ALGEBRAICZNE CZ.1, LICZBY I WYRAŻENIA ALGEBRAICZNE CZ.2)
 3. 3.         HISTORIA
  – podręcznik „HISTORIA I SPOŁECZEŃSTWO” Tomasz Małkowski i Jacek Rześniowiecki
  – ćwiczenia HISTORIA I SPOŁECZEŃSTWO ZESZYT ĆWICZEŃ
 4. 4.         PRZYRODA
  – podręcznik „MÓJ ŚWIAT” wydawnictwo NOWA ERA
  – ćwiczenia JAK WYŻEJ
 5. 5.         INFORMATYKA – podręcznik TAKI SAM JAK W KLASIE VI i V, CZARNY KRUK
 6. 6.         RELIGIA
  – podręcznik „PRZEMIENIENI W BOGA” wydawnictwo WAM
  – ćwiczenia JAK WYŻEJ
 7. 7.         TECHNIKA
  – ćwiczenia TECHNIKA I WYCHOWANIE KOMUNIKACYJNE  CZ.2 (STARE WYDANIE) WYDAWNICTWO NOWA ERA
 8. 8.         J. ANGIELSKI
  – podręcznik „New English Zone 3” wydawnictwo OXFORD
  – ćwiczenia JAK WYŻEJ

 

 

 

 

 

 

 

ROK SZKOLNY 2010/2011

     

Z życia szkoły

Zawody w biegach przełajowych Wybory do samorządu szkolnego
     
     
Ślubowanie klasy I 11 listopada Jasełka
     
     
Zabawa karnawałowa klas 0-III Zabawa karnawałowa klas IV-VI Halloween
     
     
Warsztaty malarskie Konkurs wiedzy Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym Dzień wiosny
     
Sprawdzian szóstoklasisty Klasa “0” Akademia 3-maja
     
Warsztaty piosenki szantowej Dzień Dziecka Dzień Mamy
     
Wyjazd do opery Przedstawienie teatralne klasy 6 Wycieczka szkolna
     
Robin Hood ZOO Wycieczka do Westernowego Miasteczka
     
Na sportowo powitali lato! Zakończenie roku szkolnego 2010/2011  
     
     
     

 

WYCIECZKA DO WESTERNOWEGO MIASTECZKA   …>>>

 9 czerwca uczniowie klas 0-3 wybrali się na wycieczkę do Westernowego Miasteczka w Rudniku/ k Grudziądza. Na dzieci czekało bardzo wiele atrakcji:

W pierwszej kolejności zwiedzili Zoo z atrakcyjnymi okazami m.in. strusi, lam, wielbłądów, ptactwa dzikiego i domowego. Podczas przechadzce po Safari zobaczyli repliki dziko żyjących zwierząt w naturalnych rozmiarach. Idąc szlakiem jurajskiej ścieżki edukacyjnej spotkali na swojej drodze figury dinozaurów w naturalnych rozmiarach. O każdym z nich dowiedzieli się interesujących informacji z ich życia. Wielką atrakcją było podziwianie dinozaurów, które się poruszały, oddychały i wydawały dźwięki. Idąc szlakiem przygody i czarodziejskich opowieści dzieci spotkały się z bohaterami swoich ulubionych bajek, baśni i legend m.in. Czerwonym kapturkiem, Jasiem i Małgosią, Królewną Śnieżką, Smerfami, królową Śniegu, Warsem i Sawą. W dalszej części dzieci udały się do Miasta Bedrock, gdzie spotkały Freda, Wilmę, Barneya i Betty, każdy uczestnik przejechał się wozem Flinston-Express i zobaczył jak żyli i mieszkali jaskiniowcy. Po wejściu do Miasteczka Kansas City, w kłębach kurzu wzbitego przez końskie kopyta zobaczyli obraz Dzikiego Zachodu. uczestnicy przenieśli się do Ameryki XIX wieku i obserwowali pokaz walki szeryfa ze złem. Następnie udali się do Kopalni Złota aby poszukiwać samorodków złota, a następnie obejrzeć pokaz odlewania jednouncjowych sztabek złota. Każdy z uczestników mógł spróbować swoich umiejętności w różnych konkurencjach strzeleckich w Strzelnicy Apacza. Miłą atrakcją była przejażdżka zadaszoną bryczka po najbliższej okolicy oraz przejazd pociągiem Kansas City-Express.

CZERWONY KAPTUREK NA SZKOLNEJ SCENIE   …>>>

Uczniowie klas młodszych szkoły w Strzelcach Górnych ponownie wystawili sztukę teatralną i zaprosili mamy na przedstawienie „Czerwony Kapturek”.

W tym roku na szkolnej scenie wystąpili uczniowie klasy drugiej i trzeciej. Przygotowali spektakl „Czerwony Kapturek”, panie Sabina Daroszewska i Joanna Lenkowska przez ponad miesiąc przygotowywały dzieci  do tak dużego przedsięwzięcia. Dekoracje lasu, wykonane na kółku plastycznym oraz stroje wypożyczone dzięki uprzejmości Lechosława Brzozowskiego ze Środowiskowego Domu Samopomocy, wzbogaciły przedstawienie. W roli Czerwonego Kapturka wystąpiła Wiktoria Winiarska (kl. 2), w roli Babci Wiktoria Rzeczkowska (kl. 2), a w roli Myśliwego, Karol Saganowski (kl.2). Obsada z klasy trzeciej to: Mama – Karolina Krakowska, Wilk – Dawid Kantorski oraz narratorzy: Oskar Saganowski (kl.2), Sebastian Grześkowiak (kl.3), Wojtek Piotrowski (kl.3).

Dzieci wystąpiły przed mamami – bardzo się podobało, ale największy sprawdzian czeka je, jak same przyznały, przed widownią społeczności szkolnej – „Damy radę”!

Joanna Lenkowska

PLAN DNIA DZIECKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W STRZELCACH GÓRNYCH 1 CZERWCA 2011

900 zbiórka w Szkole.
930-1000 przemarsz na boisko państwa Iwanowskich w Strzelcach Dolnych,  a następnie:

 Zawody sportowe:

Konkurencja

Nauczyciele odpowiedzialni

Wyścigi narciarskie

S. Daroszewska M. Skok

Przeciąganie liny

J. Lenkowska

Przelewanie wody

A. Rupińska

Kulanie opony

A. Radzimierska Ks. Lewandowski

Rzut do kosza

Rzut do celu

M. Zmysłowska

Rozgrywki sportowe prowadzą Maciej Polacki, Bartłomiej Molenda: mini siatkówka, mini piłka nożna.

Pod opieką wychowawcy:

godz.

Konie

Tramwaj

Bryczka

 

Klasy

1000-1030

0

przedszkole

I

1030-1100

przedszkole

I

0

1100-1130

I

0

przedszkole

1130-1200

II+III

IV+część VI

V+część VI

1200-1230

V+część VI

II+III

IV+VI

1230-1300

IV+VI

V+VI

II+III

 

 

Dnia 25 maja 2011r. w Szkole Podstawowej w Strzelcach Górnych, odbyło się przedstawienie pt. ,,Robin Hood’’.
Było to  przedstawienie przygotowane przez panią Małgorzatą Zmysłowską, a w role wcielili się uczniowie klasy VI:
Zuzanna Kister, Kinga Silkowska, Angelika Kulpińska, Łukasz Rogalski i Julia Zawistowska.
Moim zdaniem przedstawienie to podobało się wszystkim, tym bardziej, że  była to nowoczesna inscenizacja ,,Robin Hooda”. Przedstawienie zakończyła piosenka Ottawan ,,Hands up”, podczas której bohaterowie z Robin Hooda tańczyli taniec radości. Przedstawienie było bardzo śmieszne ze względu na różne nieporozumienia głównych bohaterów.
Sztuka pomogła uczniom oderwać się na chwilę od nauki, do której po przedstawieniu trzeba było wrócić. Celem przedstawienia było zachęcenie uczniów naszej szkoły do nauki języka angielskiego i myślę, że cel ten został osiągnięty.

Informację o przedstawieniu  przygotowała Julia Zawistowska

 

EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

20 maja 2011r. w SP w Strzelcach Górnych odbędzie się egzamin praktyczny na Kartę rowerową o godz. 14.00. Do egzaminu będą mogli przystąpić uczniowie, którzy pozytywnie zaliczyli egzamin z teorii. Zakwalifikowano 12 uczniów.

Tor przeszkód, który uczniowie będą musieli pokonać: slalom, równoważnia, bramka wisząca, tarka, rynna, żmijka, łezka oraz będzie obsługa roweru, znaki drogowe i pierwsza pomoc.

Przygotowaniem dzieci do egzaminu zajmuje się p. Anna Rupińska.

                                                         

WARSZTATY MUZYCZNE PIOSENKI SZANTOWEJ

6 maja 2011 r. członkowie chóru szkolnego (opiekunem chóru jest pani Aleksandra Trella) zostali zaproszeni na warsztaty muzyczne piosenki szantowej zorganizowanej przez panią Annę Grzybek – Korzeniewską z Zespołu Szkół w Ostromecku. Od godz. 18 do 1.00 w nocy poznawaliśmy repertuar piosenek żeglarskich. Każdy z uczestników otrzymał śpiewnik, z którym mógł wrócić do domu. Niespodzianką tego wieczoru było spotkanie z prawdziwym “wilkiem morskim”, który opowiadał o swojej pracy i życiu na morzu.

Po kilku godzinach snu, w sobotę 7 maja  nasi uczniowie wzięli udział w VIII Przeglądzie Piosenki Turystycznej i Poezji Śpiewanej. Naszą szkołę reprezentowała Daria Kraszkiewicz z kl. 4. Akompaniament perkusyjny do piosenek: “Deszcz” i “Ja chcę mieć konia” wykonały trzy inne uczennice: Roksana Szałajda, Angelika Kulpińska oraz Kinga Silkowska. Dziewczęta nie zajęły miejsca punktowanego ale na tle silnej konkurencji (22 podmioty wykonawcze) wypadły naprawdę bardzo dobrze.

 

MAJOWE ŚWIĘTA W SZKOLE

Majowe święta w Szkole Podstawowej w Strzelcach Górnych obchodzono bardzo uroczyście.
Akademię rozpoczęto odśpiewaniem wszystkich zwrotek hymnu narodowego. Montaż słowno – muzyczny przygotowali uczniowie wraz z opiekunami: panią Aleksandrą Trella i panem Maciejem Polackim. Po występie odbył się konkurs poezji patriotycznej wierszy Władysława Bełzy. Dzieci przygotowywały recytację pod kierunkiem pani Marioli Skok. Najładniej zaprezentowała się uczennica klasy IV Julia Sieg. Prezentacje zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Była również okazja wręczyć zaświadczenie finalistce Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego Julii Zawistowskiej.

 

DZIEŃ WIOSNY   …>>>

Dnia 21 marca 2011 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Wiosny. Inicjatorem całego wydarzenia był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. mgr Mariolą Skok i Panią Dyrektor mgr Haliną Dubicką-Kaaz.

 

ZEBRANIE Z RODZICAMI UCZNIÓW KLASY  VI

28 marca o godzinie 17:00 odbędzie się zebranie rodziców i uczniów w sprawie  sprawdzianu po klasie VI.

                                      

KONKURS WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE W RUCHU DROGOWYM   … >>>

15 marca 2011 roku w SP w Strzelcach Górnych odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla Szkół Podstawowych oraz Gimnazjów. Przygotowaniem turnieju zajęli się: Anna Rupińska i Maciej Polacki. Konkurs składał się z części teoretycznej i praktycznej. Najpierw uczniowie rozwiązywali test, następnie musieli pokonać rowerem tor sprawnościowy.

004_03_11

ZAPISY UCZNIÓW DO SZKOŁY I DO PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO   … >>>

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Strzelcach Górnych zwraca się do rodziców/opiekunów dzieci
zameldowanych w obwodzie szkoły, urodzonych w roku 2008
o zapisane dziecka na rok szkolny 2011/12 w celu realizacji nauki w kl. „0”
oraz o zapisanie dzieci urodzonych w roku 2005, 2006 2007 do punktu przedszkolnego.

                                                                                    006_03_11

KONKURS WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE W RUCHU DROGOWYM

15 marca 2011 w Szkole Podstawowej w Strzelcach Górnych  odbędzie się Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla Szkół Podstawowych oraz Gimnazjum. Eliminacje odbędą się o godzinie 10.00. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie:  karty rowerowej, legitymacji szkolnej, pisemnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów na udział w turnieju, zaświadczenia lekarskiego lub oświadczenia rodziców ( opiekunów) o braku przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w Turnieju.

005_03_11

KANGUR MATEMATYCZNY   …>>>

17 marca w szkolnej pracowni komputerowej odbędzie się konkurs matematyczny “Kangur 2011”.

003_03_11

AKTORSTWO TO TRUDNA SZTUKA   … >>>

Mogli się o tym przekonać uczniowie klasy szóstej: Wiktor Łojewski, Daniel Czerniak i Sławomir Lewandowski.

002_03_11

WYCIECZKA SZKOLNA   … >>>

7 i 8 czerwca 2011 r. planowana jest wycieczka szkolna dla 35 – 40 uczniów klas IV – VI.

Warunkiem udziału ucznia jest zgoda rodziców wyrażona w DEKLARACJI.

001_03_11

PRZYGODA Z WIEDZĄ   …>>>

W ramach projektu „Przygoda z wiedzą” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w Szkole Podstawowej w Strzelcach Górnych, gm. Dobrcz w roku szkolnym 2010/2011 są prowadzone zajęcia pozalekcyjne: Logopedia, Dysleksja, Kultura i sztuka, Przyroda i turystyka, Zajęcia matematyczno-informatyczne oraz Język angielski.